Piena zupa: TOP 25+ vienkāršas un gardas receptes
Pirmie ēdieni ieņem īpašu vietu visās pasaules virtuvēs, un tie netiek pasniegti tikai pirms siltajiem ēdieniem. Zupas tradicionāli veido vakariņu pamatu, tās ir ļoti veselīgas un barojošas, un piena zupas nav izņēmums.
Pirmo ēdienu galvenā iezīme ir to spēja rosināt apetīti, stimulēt kuņģa sulas ražošanu un tādējādi uzlabot gremošanu. Tā kā sastāvā ir liels šķidruma daudzums, zupām nav pārāk daudz kaloriju, turklāt sasmalcinātās sastāvdaļas ir viegli sagremojamas un organismā uzsūcas – tas viss padara pirmos kursus piemērotus visiem tiem, kas ievēro diētas, uzrauga savu uzturu un piekopj veselīgu dzīvesveidu.
Turklāt bērnu ikdienas uzturā noteikti jāiekļauj zupas. Lai piena zupas būtu īpaši garšīgas, ir svarīgi ievērot gatavošanas laiku. To sastāvdaļas nedrīkst būt cietas, bet arī pārāk mīkstas.
Mēs pārliecinājāmies, ka jūs varat viegli pagatavot piena zupas mājās, un nodrošinājām mūsu receptes ar fotogrāfijām, detalizētu sastāvdaļu sarakstu un soli pa solim instrukcijas. Tādējādi jums būs vieglāk kontrolēt gatavošanas procesu un pārbaudīt recepti katrā solī.
Mūsu kolekcijā ir visdažādākās zupas receptes, gan klasiskas, gan eksotiskas, lai jūs varētu viegli pārsteigt savu ģimeni un mīļos katru dienu.
Piena zupas noslēpumi
Lai ēdiens būtu garšīgs, ēstgribu un apmierinošs, jums jāzina dažas nelielas gatavošanas iezīmes. Pieredzējušās mājsaimnieces labprāt dalās ar trikiem.
- Zupas pamatnei parasti ņem govs pienu. Bet ir atļauts izmantot sausu, kondensētu. Parasto pienu pievieno tieši gatavošanas procesā. Sauss — ieteicams iepriekš atšķaidīt vajadzīgajā ūdens daudzumā, ļaut ievilkties 10-15 minūtes. Šāds koncentrāts dažos gadījumos ir izdevīgāks par šķidru produktu, jo tam nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Atšķaidot ir svarīgi izmantot karstu šķidrumu, bet ne verdošu ūdeni. Ideālā ūdens temperatūra ir 50-60 grādi. Tas jāielej pakāpeniski, plānā strūkliņā, pretējā gadījumā veidojas kunkuļi. Optimālas proporcijas: pievienojiet litru ūdens 2 ēdamkarotes sausā pulvera. Arī kondensēto pienu labāk vispirms atšķaidīt. Par 2 ēdamkarotes piena pievieno glāzi silta ūdens. Pēc — masu uzvāra.
- Piena zupu var padarīt veselīgāku, pievienojot tai sezonas dārzeņus vai augļus. Tomēr ieteicams tos iepriekš novārīt citā traukā un pievienot traukā tuvāk gatavošanas beigām.
- Lai zupa nepiedegtu, jāizmanto panna ar biezu dibenu. Pirms gatavošanas traukus noskalo ar aukstu ūdeni. Mūsdienīgi trauki ar īpašu pārklājumu neļaus pienam pielipt pie trauka, kas novērsīs nepatīkamas smakas un garšas parādīšanos.
- Ēdienu vēlams gatavot uz lēnas uguns, laiku pa laikam apmaisot. Ja gatavošanas beigās pievienosiet gabaliņu mājās gatavota sviesta, zupa kļūs smaržīgāka un maigāka.
- Izvēloties nūdeles, priekšroka jādod cieto kviešu makaroniem. Šādi produkti labāk saglabā formu, tāpēc gatavošanas procesā tie neuzbriest un nesadalās.
- Cukuru labāk pievienot tieši pirms pasniegšanas vai piedāvāt saldināt zupu pēc katra gaumes.
- Ja gatavošanas laikā tiek konstatēts, ka trauks ir pārāk biezs, varat pievienot nedaudz ūdens (piena).